MFP50SBBE52-49K9
YAGEO
Prodotto No:
MFP50SBBE52-49K9
Descrizione:
RES 49.9K OHM 0.1% 1/2W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.1%
Size / Dimension 0.094" Dia x 0.248" L (2.40mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±50ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 49.9 kOhms
Series MFP
Power (Watts) 0.5W, 1/2W