MFR25SDRF52-91K
YAGEO
Prodotto No:
MFR25SDRF52-91K
Descrizione:
RES 91K OHM 0.5% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 155°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±0.5%
Size / Dimension 0.075" Dia x 0.134" L (1.90mm x 3.40mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 91 kOhms
Series MFR
Power (Watts) 0.25W, 1/4W