MG14JT15M0
Stackpole Electronics Inc
Prodotto No:
MG14JT15M0
Pacchetto:
Axial
Descrizione:
RES 0.015 OHM 5% 1/4W AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 175°C
Composition Metal Film
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Size / Dimension 0.091" Dia x 0.248" L (2.30mm x 6.30mm)
Temperature Coefficient ±100ppm/°C
Product Status Active
Supplier Device Package Axial
Resistance 15 MOhms
Series MG
Power (Watts) 0.25W, 1/4W