MG2029-152Y
Bourns Inc.
Prodotto No:
MG2029-152Y
Produttore:
Bourns Inc.
Descrizione:
FERRITE BEAD 1.5 KOHM 0805 1LN
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 125°C
DC Resistance (DCR) (Max) 550mOhm
Impedance @ Frequency 1.5 kOhms @ 100 MHz
Mounting Type Surface Mount
Size / Dimension 0.079" L x 0.047" W (2.00mm x 1.20mm)
Height (Max) 0.043" (1.10mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MG
Package / Case 0805 (2012 Metric)
Number of Lines 1
Current Rating (Max) 100mA