MGFS10243R3
Cosel USA, Inc.
Prodotto No:
MGFS10243R3
Produttore:
Cosel USA, Inc.
Descrizione:
DC DC CONVERTER 3.3V 8.6W
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (With Derating)
Applications ITE (Commercial)
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Input (Max) 36V
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 1.5 kV
Voltage - Output 1 3.3V
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.87" L x 0.37" W x 0.47" H (22.0mm x 9.5mm x 12.0mm)
Product Status Active
Current - Output (Max) 2.6A
Number of Outputs 1
Voltage - Input (Min) 9V
Series MGFS (10W)
Power (Watts) 8.6 W
Type Isolated Module
Package / Case 7-SIP Module
Efficiency 86%