MIC2013-1.2YML-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC2013-1.2YML-TR
Pacchetto:
6-DFN (2x2)
Descrizione:
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 6MLF
In magazzino : 794
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C (TA)
Input Type Non-Inverting
Output Type P-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 2.5V ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 70mOhm
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Current - Output (Max) 1.2A