MIC2033-12BYMT-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC2033-12BYMT-TR
Pacchetto:
6-TDFN (2x2)
Descrizione:
IC PWR SWITCH P-CHAN 1:1 6TDFN
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Input Type Non-Inverting
Output Type P-Channel
Switch Type General Purpose
Output Configuration High Side
Ratio - Input:Output 1:1
Voltage - Load 2.5V ~ 5.5V
Mounting Type Surface Mount
Product Status Active
Rds On (Typ) 75mOhm
Supplier Device Package 6-TDFN (2x2)
Current - Output (Max) 1.2A