MIC29301-3.3BU TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC29301-3.3BU TR
Pacchetto:
TO-263-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 3A TO263-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 26V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package TO-263-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity, Transient Voltage
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 3A