MIC3490-1.8YM5-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC3490-1.8YM5-TR
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 100MA SOT23-5
In magazzino : 2894
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C (TJ)
Current - Quiescent (Iq) 30 µA
Voltage - Input (Max) 36V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 100mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 2 mA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.45V @ 100mA