MIC37150-1.65WR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC37150-1.65WR
Pacchetto:
S-PAK-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.65V 1.5A SPAK-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package S-PAK-3
Control Features -
Series -
Package / Case Spak-3 (3 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.65V