MIC37301-2.5BR TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC37301-2.5BR TR
Pacchetto:
S-PAK-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 3A SPAK-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Obsolete
Supplier Device Package S-PAK-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SPak-5 (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V