MIC39150-1.65WU
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC39150-1.65WU
Pacchetto:
TO-263-3
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.65V 1.5A TO263-3
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263-3
Control Features -
Series -
Package / Case TO-263-4, D²Pak (3 Leads + Tab), TO-263AA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.65V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1.5A