MIC39151-2.5WU-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC39151-2.5WU-TR
Pacchetto:
TO-263-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.5V 1.5A TO263-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 16V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.5V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1.5A