MIC49150-1.8YMM
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC49150-1.8YMM
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 1.5A 8MSOP
In magazzino : 195
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 1.5A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 1.5A