MIC49300-1.8WR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC49300-1.8WR
Pacchetto:
S-PAK-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.8V 3A SPAK-5
In magazzino : 11
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR -
Voltage - Input (Max) 6.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package S-PAK-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SPak-5 (5 Leads + Tab)
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.8V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 3A