MIC5207-3.2BM5-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC5207-3.2BM5-TR
Pacchetto:
SOT-23-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.2V 180MA SOT23-5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 170 µA
Voltage - Input (Max) 16V
PSRR -
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 180mA
Output Configuration Positive
Current - Supply (Max) 3 µA
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Discontinued at Digi-Key
Supplier Device Package SOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SC-74A, SOT-753
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.2V
Voltage Dropout (Max) 0.4V @ 150mA