MIC5219-3.3YMM-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC5219-3.3YMM-TR
Pacchetto:
8-MSOP
Descrizione:
IC REG LINEAR 3.3V 500MA 8MSOP
In magazzino : 16211
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 8 µA
PSRR 75dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 12V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 8-MSOP
Control Features Enable
Series -
Package / Case 8-TSSOP, 8-MSOP (0.118", 3.00mm Width)
Protection Features Over Current, Over Temperature, Reverse Polarity
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 3.3V
Voltage Dropout (Max) 0.6V @ 500mA