MIC5248-1.2YML-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC5248-1.2YML-TR
Pacchetto:
6-DFN (2x2)
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 150MA 6MLF
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
PSRR 60dB (120Hz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Control Features Enable, Power Good
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature, Under Voltage Lockout (UVLO)
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V