MIC5305-4.6YML-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC5305-4.6YML-TR
Pacchetto:
6-DFN (2x2)
Descrizione:
IC REG LINEAR 4.6V 150MA 6MLF
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 150 µA
PSRR 85dB ~ 65dB (1kHz ~ 10kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 150mA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-DFN (2x2)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-VDFN Exposed Pad, 6-MLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 4.6V
Voltage Dropout (Max) 0.85V @ 150mA