MIC5307-2.8YD5-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC5307-2.8YD5-TR
Pacchetto:
TSOT-23-5
Descrizione:
IC REG LIN 2.8V 300MA TSOT23-5
In magazzino : 86
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 30 µA
PSRR 62dB ~ 35dB (10Hz ~ 20kHz)
Voltage - Input (Max) 5.5V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 300mA
Product Status Active
Supplier Device Package TSOT-23-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case SOT-23-5 Thin, TSOT-23-5
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.8V
Voltage Dropout (Max) 0.25V @ 300mA