MIC5353-2.6YMT-TR
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC5353-2.6YMT-TR
Pacchetto:
6-TMLF® (1.6x1.6)
Descrizione:
IC REG LINEAR 2.6V 500MA 6TMLF
In magazzino : 4985
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
Current - Quiescent (Iq) 175 µA
PSRR 60dB (1kHz)
Voltage - Input (Max) 6V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 500mA
Product Status Active
Supplier Device Package 6-TMLF® (1.6x1.6)
Control Features Enable
Series -
Package / Case 6-UFDFN Exposed Pad, 6-TMLF®
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 2.6V
Voltage Dropout (Max) 0.35V @ 500mA