MIC59300-1.2WU
Microchip Technology
Prodotto No:
MIC59300-1.2WU
Pacchetto:
TO-263-5
Descrizione:
IC REG LINEAR 1.2V 3A TO263-5
In magazzino : 146
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 125°C
PSRR 65dB ~ 55dB (10kHz)
Voltage - Input (Max) 3.8V
Output Type Fixed
Number of Regulators 1
Current - Output 3A
Output Configuration Positive
Mounting Type Surface Mount
Voltage - Output (Max) -
Product Status Active
Supplier Device Package TO-263-5
Control Features Enable
Series -
Package / Case TO-263-6, D²Pak (5 Leads + Tab), TO-263BA
Protection Features Over Current, Over Temperature
Mfr Microchip Technology
Voltage - Output (Min/Fixed) 1.2V
Voltage Dropout (Max) 0.5V @ 3A