Casa / AC DC Converters / MINT1500A2414E01
minImg
MINT1500A2414E01
SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Prodotto No:
MINT1500A2414E01
Descrizione:
AC/DC CONVERTER 24V 350W
In magazzino : 322
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Voltage - Output 6 -
Operating Temperature -10°C ~ 70°C (With Derating)
Applications Medical
Voltage - Output 2 -
Voltage - Output 3 -
Voltage - Output 4 -
Voltage - Isolation 4 kV
Minimum Load Required No
Approval Agency CE
Voltage - Output 1 24V
Mounting Type Chassis Mount
Size / Dimension 7.00" L x 3.30" W x 1.50" H (177.8mm x 83.8mm x 38.2mm)
Product Status Active
Number of Outputs 1
Current - Output 1 14.6 A
Series MINT1500 (500W)
Power (Watts) 350W (500W Forced Air)
Type Open Frame
Efficiency 93%
Mfr SL Power Electronics Manufacture of Condor/Ault Brands
Package Box
Voltage - Input 90 ~ 270 VAC