MJN2CF-AC120
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MJN2CF-AC120
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 120V
In magazzino : 1
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 60°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 14.2 mA
Mounting Type Chassis Mount
Coil Resistance 2.25 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form DPDT (2 Form C)
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC