MJN3C-AC120
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MJN3C-AC120
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 120V
In magazzino : 1
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 45°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 16.7 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.7 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 120VAC
Must Operate Voltage 102 VAC