MJN3C-N-DC48
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MJN3C-N-DC48
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 48V
In magazzino : 9
Guida per l'utente
Operating Temperature -45°C ~ 70°C
Switching Voltage 600VAC, 28VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, Quick Connect - 0.187" (4.7mm)
Coil Current 25 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.8 kOhms
Product Status Active
Must Release Voltage -
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Contact Material Silver Alloy
Coil Voltage 48VDC
Must Operate Voltage 36 VDC