MK2P-S-DC110
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MK2P-S-DC110
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 110V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 15.1 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 7.3 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 16.5 VDC
Series MK
Operate Time 30 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 110VDC
Must Operate Voltage 88 VDC