MK2PNV-S-AC12
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MK2PNV-S-AC12
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE DPDT 10A 12V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 8 Pin (Octal)
Coil Current 180 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 16.3 Ohms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 3.6 VAC
Series MK
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 12VAC
Must Operate Voltage 9.6 VAC