MK3P-I-AC110
Omron Automation and Safety
Prodotto No:
MK3P-I-AC110
Descrizione:
RELAY GEN PURPOSE 3PDT 10A 110V
Guida per l'utente
Operating Temperature -10°C ~ 40°C
Switching Voltage 250VAC, 250VDC - Max
Contact Rating (Current) 10 A
Termination Style Plug In, 11 Pin (Octal)
Coil Current 21 mA
Mounting Type Socketable
Coil Resistance 1.24 kOhms
Product Status Obsolete
Must Release Voltage 33 VAC
Contact Form 3PDT (3 Form C)
Seal Rating -
Relay Type General Purpose
Coil Insulation -
Series MK
Operate Time 20 ms
Mfr Omron Automation and Safety
Contact Material Silver (Ag)
Coil Voltage 110VAC
Must Operate Voltage 88 VAC