MKP1839410163R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1839410163R
Descrizione:
CAP FILM 0.1UF 2.5% 160VDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±2.5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.256" Dia x 0.551" L (6.50mm x 14.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1839
Voltage Rating - DC 160V
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 100V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF