MKP1840333404W
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1840333404W
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 5% RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.394" (10.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.394" (10.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.492" L x 0.157" W (12.50mm x 4.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1840
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF