MKP1841147136W
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1841147136W
Descrizione:
CAP FILM 470PF 20% 1.6KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±20%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 1600V (1.6kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 650V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 470 pF