MKP1841282206
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1841282206
Descrizione:
CAP FILM 8200PF 20% 2KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±20%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 8200 pF