MKP1841333636
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1841333636
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 20% 630VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Tolerance ±20%
Ratings -
Series MKP1841
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF