MKP18444334030
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP18444334030
Descrizione:
CAP FILM 0.33UF 400VAC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications General Purpose
Height - Seated (Max) 0.917" (23.30mm)
Tolerance -
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.232" L x 0.512" W (31.30mm x 13.00mm)
Product Status Obsolete
Ratings -
Series MKP1844
Voltage Rating - DC -
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 400V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.33 µF