MKP1845410104R
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1845410104R
Descrizione:
CAP FILM 0.1UF 5% 1KVDC AXIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing -
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.610" Dia x 1.339" L (15.50mm x 34.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1845
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Axial
Voltage Rating - AC 600V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.1 µF