Casa / Film Capacitors / MKP1847C635255Y2
minImg
MKP1847C635255Y2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1847C635255Y2
Descrizione:
MKP 35F 10% 250VAC PITCH 52,5
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 85°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications EMI, RFI Suppression
Height - Seated (Max) 1.811" (46.00mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.181" W (57.50mm x 30.00mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP1847C
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 35 µF