Casa / Film Capacitors / MKP1848590094P2
minImg
MKP1848590094P2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1848590094P2
Descrizione:
CAP FILM 9UF 5% 900VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.398" (35.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.693" L x 0.728" W (43.00mm x 18.50mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 14 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series MKP1848 DC-Link
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 9 µF