Casa / Film Capacitors / MKP1848620094P5
minImg
MKP1848620094P5
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1848620094P5
Descrizione:
CAP FILM 20UF 5% 900VDC RADIAL
In magazzino : 315
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 1.772" (45.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.654" L x 1.181" W (42.00mm x 30.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 5 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series MKP1848 DC-Link
Voltage Rating - DC 900V
Package / Case Radial - 4 Leads
Voltage Rating - AC -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 20 µF