Casa / Film Capacitors / MKP1848C55050JK2
minImg
MKP1848C55050JK2
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP1848C55050JK2
Descrizione:
CAP FILM 5UF 5% 500VDC RADIAL
In magazzino : 685
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering
Height - Seated (Max) 0.827" (21.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.083" (27.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.260" L x 0.433" W (32.00mm x 11.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 18 mOhms
Ratings -
Series MKP1848C DC-Link
Voltage Rating - DC 500V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC -
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 5 µF