Casa / Film Capacitors / MKP2G013301B00KSSD
minImg
MKP2G013301B00KSSD
WIMA
Prodotto No:
MKP2G013301B00KSSD
Produttore:
WIMA
Descrizione:
CAP FILM 3300PF 10% 400VDC RAD
In magazzino : 18893
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 1
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.295" (7.50mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.118" W (7.20mm x 3.00mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series -
Voltage Rating - DC 400V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 200V
Mfr WIMA
Capacitance 3300 pF