Casa / Film Capacitors / MKP2J016801C00JF00
minImg
MKP2J016801C00JF00
WIMA
Prodotto No:
MKP2J016801C00JF00
Descrizione:
MKP 2 6800 PF 630 VDC 3.5X8.5X7.
In magazzino : 2000
Minimo: 1 Multipli: 1
Qty
Prezzo unitario
Prezzo Ext
  • 2000
Non è il prezzo che vuoi? Invia RdO ora e ti contatteremo al più presto.
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 100°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching
Height - Seated (Max) 0.335" (8.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.197" (5.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.283" L x 0.138" W (7.20mm x 3.50mm)
Product Status Active
Ratings AEC-Q200
Series MKP 2
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 250V
Mfr WIMA
Capacitance 6800 pF