Casa / Film Capacitors / MKP383310025JCA2B0
minImg
MKP383310025JCA2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP383310025JCA2B0
Descrizione:
CAP FILM 10000PF 5% 250VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.374" (9.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.295" (7.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.394" L x 0.177" W (10.00mm x 4.50mm)
Product Status Active
Ratings -
Series MKP383
Voltage Rating - DC 250V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 125V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 10000 pF