Casa / Film Capacitors / MKP385320200JFP2B0
minImg
MKP385320200JFP2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385320200JFP2B0
Descrizione:
CAP FILM 0.02UF 5% 2KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.650" (16.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 0.689" L x 0.394" W (17.50mm x 10.00mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.02 µF