Casa / Film Capacitors / MKP385333085JII2B0
minImg
MKP385333085JII2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385333085JII2B0
Descrizione:
CAP FILM 0.033UF 5% 850VDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 0.610" (15.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.236" W (26.00mm x 6.00mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 850V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 300V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.033 µF