Casa / Film Capacitors / MKP385522100JPP2T0
minImg
MKP385522100JPP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385522100JPP2T0
Descrizione:
CAP FILM 2.2UF 5% 1KVDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.516" (38.50mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 1.476" (37.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.693" L x 0.846" W (43.00mm x 21.50mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 1000V (1kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 350V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 2.2 µF