Casa / Film Capacitors / MKP385613063JYM2T0
minImg
MKP385613063JYM2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385613063JYM2T0
Descrizione:
CAP FILM 13UF 5% 630VDC RADIAL
Guida per l'utente
Operating Temperature -55°C ~ 110°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications DC Link, DC Filtering; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT
Height - Seated (Max) 1.969" (50.00mm)
Tolerance ±5%
Lead Spacing 2.067" (52.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 2.264" L x 1.378" W (57.50mm x 35.00mm)
Series MKP385
Voltage Rating - DC 630V
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 220V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 13 µF