Casa / Film Capacitors / MKP385E2122BKIP2T0
minImg
MKP385E2122BKIP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385E2122BKIP2T0
Descrizione:
CAP FILM 1200PF 10% 2.5KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.654" (16.60mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.276" W (26.00mm x 7.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 2.188 Ohms
Ratings AEC-Q200
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 2500V (2.5kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 800V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1200 pF