Casa / Film Capacitors / MKP385E2182AJFI2B0
minImg
MKP385E2182AJFI2B0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385E2182AJFI2B0
Descrizione:
CAP FILM 1800PF 5% 2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) -
Tolerance ±5%
Lead Spacing 0.591" (15.00mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension -
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 1.459 Ohms
Ratings AEC-Q200, Y2
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 1800 pF