Casa / Film Capacitors / MKP385E3472AKIP2T0
minImg
MKP385E3472AKIP2T0
Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Prodotto No:
MKP385E3472AKIP2T0
Descrizione:
CAP FILM 0.047UF 10% 2KVDC RAD
Guida per l'utente
Operating Temperature -40°C ~ 105°C
Dielectric Material Polypropylene (PP), Metallized
Applications Automotive; High Frequency, Switching; High Pulse, DV/DT; Snubber
Height - Seated (Max) 0.870" (22.10mm)
Tolerance ±10%
Lead Spacing 0.886" (22.50mm)
Termination PC Pins
Mounting Type Through Hole
Size / Dimension 1.024" L x 0.472" W (26.00mm x 12.00mm)
Product Status Active
ESR (Equivalent Series Resistance) 67 mOhms
Ratings AEC-Q200
Series MKP385e
Voltage Rating - DC 2000V (2kV)
Package / Case Radial
Voltage Rating - AC 700V
Mfr Vishay Beyschlag/Draloric/BC Components
Capacitance 0.047 µF